Wskaźnik BMI – jak się oblicza bmi?

bmi_wynik
Jak się oblicza bmi? Nie wiesz? Oblicz BMI, bez wspomagania się drogimi aplikacjami, czy pomocą specjalisty. Wcale nie tak trudno tego dokonać. BMI to Body Mass Index, czyli wskaźnik wagi ciała, który pozwala stwierdzić, jaka jest prawidłowa waga do wzrostu. Po pierwsze poznaj swoją wagę, wzrost, a następnie oblicz BMI korzystając ze wzoru: BMI = waga [kg] / wzrost [m] do kwadratu.

Jak interpretować swój wskaźnik BMI?

Otrzymany rezultat powie Ci, ile wynosi Twój Index Masy. Prawidłowa waga, to BMI pomiędzy 20 a 25 (dla mężczyzn) lub 19-24 (dla kobiet), jeśli właśnie tyle Ci wyszło – nie przejmuj się. Jeśli jednak wyszło więcej – masz nadwagę, a mniejszy rezultat oznacza niedowagę. Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą – zanim zaczniesz ingerować w swoją dietę, oblicz BMI dla swojego ciała i dowiedz się, czy i w jaki sposób zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Oblicz swoje BMI tutaj >>>

Pamiętaj, że wyniki poniżej 16, oznaczające ostrą niedowagę, a także wyniki powyżej 30, oznaczające otyłość, to wyniki, które klasyfikują do wizyty u lekarza dietetyka, który pomoże Ci przywrócić Twój index BMI do normalnego poziomu poprzez odchudzanie – czy to za pomocą specjalnej diety, czy wzmożeniem aktywności fizycznej. Wskaźnik BMI poza wartością normalną, wskazuje na zwiększenie ryzyka wystąpienia kłopotów ze zdrowiem i może być sygnałem do zadbania o siebie, gdyż lekceważenie tego sygnału skutkować może chorobami takimi jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy niedokrwienie serca.

Czy bmi jest wiarygodne?

Jeśli nie wiesz jak się oblicza bmi to kalkulator BMI jest w sam raz dla Ciebie. To bardzo prosty sposób na samokontrolę swojej wagi, a bycie świadomym zagrożeń jest pierwszym krokiem ich eliminacji. Co prawda niektóre grupy, takie jak na przykład kulturyści czy sportowcy mogą mieć zakłócony wskaźnik BMI, gdyż ich ciała zawierają mniejszą niż przeciętnie zawartość tłuszczów, tłuszczów co za tym idzie wysokie BMI w ich przypadku może wynikać z innych niż zdrowotne przesłanek. Jeśli jednak jesteś człowiekiem prowadzącym przeciętny tryb życia, oblicz BMI i dowiedz się, czy Twoja waga jest prawidłowa.

Zdrowa Wiola

Miłośniczka przyrody, propagatorka zdrowego stylu życia. Na co dzień pracuje jako weterynarz. Po pracy tworzy autorskie przepisy kulinarne.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kalkulator bmi
Witamy na stronie twoje-bmi.pl. Znajdziesz u nas kalkulator bmi, kalkulator kalorii, przepisy kulinarne i liczne porady dietetyczne. Kalkulator bmi będzie przydatny w ustaleniu prawidłowej masy ciała i stosunku wagi do wzrostu.