Czym jest zdrowa dieta?

Jeżeli jesteście osobami chcącymi świadomie decydować o swoim życiu i zdrowiu, na pewno w kręgu waszych zainteresowań leży także odpowiednia dieta. W ostatnich latach liczba osób dążących do zdrowego trybu życia gwałtownie wzrosła a hasło „zdrowa dieta” szturmem zwojowało internet. Nie jest łatwo odnaleźć się w tym wszystkim. Warto więc spisać sobie podstawowe zasady na których potem opiera się zbilansowana, zdrowa dieta. Przede wszystkim nie ograniczajmy się!

Zazwyczaj odmawiając sobie jedzenia jakichś produktów sprawiamy, że jeszcze bardziej nas do niej ciągnie.

Zazwyczaj odmawiając sobie jedzenia jakichś produktów sprawiamy, że jeszcze bardziej nas do niej ciągnie. I tak na przykład jeśli normalnie jemy dwa desery w tygodniu, będziemy chcieli zjeść ich pięć, a to rodzi frustrację i dieta zaczyna być katorgą. Po drugie: słuchaj swojego ciała.Zazwyczaj odmawiając sobie jedzenia jakichś produktów sprawiamy, że jeszcze bardziej nas do niej ciągnie.Przecież organizm człowieka jest świetnie działającym systemem i najlepiej wie, co mu służy! Oprócz tego pamiętajmy, że dieta przeciętnego człowieka musi być połączona z aktywnością fizyczną, bo tylko wtedy nasze ciało spełnia swoje funkcje. Jednocześnie, inspirując się znanymi trenerami, nie popadajmy w paranoję. Dieta zawodowych sportowców to zupełnie inna bajka niż dieta zwykłego człowieka, sport uprawiającego tylko rekreacyjnie.

Jeżeli jesteśmy w trakcie odchudzania, to oczywiste jest, że nasza dieta powinna zawierać mniej kalorii niż wcześniej.

Jeżeli jesteśmy w trakcie odchudzania, to oczywiste jest, że nasza dieta powinna zawierać mniej kalorii niż wcześniej. Tutaj świetnie sprawdzają się niskokaloryczne warzywa, które nadają uczucie sytości ale nie tuczą. Ale odpowiednia dieta to także nawadnianie. Latem 2 litry wody to absolutne minimum. Inne zalecenia którymi charakteryzuje się zdrowa dieta, na pewno wszyscy znacie. Spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, więcej ryb niż czerwonego mięsa i zastępowanie białego pieczywa i makaronów ciemnymi. Jak widać nie taka dieta straszna, jak ją malują!

Zdrowa Wiola

Miłośniczka przyrody, propagatorka zdrowego stylu życia. Na co dzień pracuje jako weterynarz. Po pracy tworzy autorskie przepisy kulinarne.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kalkulator bmi
Witamy na stronie twoje-bmi.pl. Znajdziesz u nas kalkulator bmi, kalkulator kalorii, przepisy kulinarne i liczne porady dietetyczne. Kalkulator bmi będzie przydatny w ustaleniu prawidłowej masy ciała i stosunku wagi do wzrostu.