Kalkulator tkanki tłuszczowej


Kalkulator tkanki tłuszczowej
Measuring System Płeć Wzrost (Cms) Neck Girth (Cms) Obwód w pasie (Cms) Biodra (Cms) Twoja zawartość tłuszczu Body Fat Category Calculations are as per US Navy Formula

Osoby uprawiające sport, chcące zachować świetną sylwetkę, odchudzające się lub chcące tylko prowadzić zdrowy tryb życia powinny stosować dietę odpowiednio dopasowaną do ich zapotrzebowań.
Bardzo dużo ludzi źle się odżywia, jedzą zbyt dużo śmieciowego jedzenia które niestety bardzo źle wpływa na ich organizm prowadzi często do wielu chorób i do złego samopoczucia. Gdy będziemy komponowali naszą dietę powinniśmy najlepiej poprosić o pomoc dietetyka ale nie jest wykluczone że możemy też to zrobić sami wystarczy odrobina wiedzy na temat odżywiania się i trochę chęci aby prowadzić zdrowy styl życia!

Wzór matematyczny (dla mężczyzn):

YMCA = (( 1.634 * A – 0.1804 * B – 98.42 ) / 2,2 * B) * 100

Wzór matematyczny (dla kobiet):

YMCA = (( 1.634 * A – 0.1804 * B – 76.76 ) / 2,2 * B ) * 100
A to obwód talii, a B to masa ciała.

Warto wiedzieć że obecnie zalecaną dietą przez ministerstwo zdrowia jest dieta śródziemnomorska czyli wysokowęglowodanowa. W Polsce bardzo popularna jest też dieta Kwaśniewskiego czyli niskowęglowodanowa bogata w tłuszcze i białka z większą przewagą tych drugich oraz dieta wysokobiałkowa stosowana bardzo często przez sportowców w celu zwiększenia masy mięśniowej.
Osoby odchudzające się powinny wiedzieć że CUKRY PROSTE są największym winowajcą zbierania się tłuszczu w naszym organizmie dlatego powinny ich jak najbardziej ich unikać przy czym nie rezygnować z tłuszczy gdyż to one są siłą napędową naszego organizmu.

Zdrowa Wiola

Miłośniczka przyrody, propagatorka zdrowego stylu życia. Na co dzień pracuje jako weterynarz. Po pracy tworzy autorskie przepisy kulinarne.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kalkulator bmi
Witamy na stronie twoje-bmi.pl. Znajdziesz u nas kalkulator bmi, kalkulator kalorii, przepisy kulinarne i liczne porady dietetyczne. Kalkulator bmi będzie przydatny w ustaleniu prawidłowej masy ciała i stosunku wagi do wzrostu.