Pierś kurczaka w wersji dietetycznej. Przepis na zdrowie.

dietetyczny-kurczakMięso gotowane na parze jest wprawdzie daniem dietetycznym, jednak wielu z nas ma z taką potrawa przykre skojarzenia. Czy można przygotować mięso na parze w taki sposób, by było ono nie tylko zdrowe, ale i smaczne? Oto przepis na pierś kurczaka, który może stać się najlepszym dowodem na to, iż mięso gotowane na parze może zachwycać swym smakiem. W jaki sposób powstaje takie danie?

Wbrew pozorom przygotowanie takiej dietetycznej potrawy nie jest trudne. Porcja dla jednej osoby powstaje z kilku prostych składników.

Składniki:
– pierś kurczaka – 1 sztuka;
– granulowany czosnek;
– zioła prowansalskie;
– sól
– pomidor
– zielona fasolka
Dla tych, którzy za smakiem czosnku nie przepadają, alternatywnym składnikiem tego przepisu może się okazać miód. Można też przyrządzać to danie raz z miodem, raz z czosnkiem, dzięki prostej modyfikacji przemieniając jeden przepis w recepturę na dwie odmienne potrawy.

Bez względu na to, czy sięgniemy po wersję z czosnkiem, czy też zdecydujemy się na słodszy wariant, przygotowanie tego dania jest bardzo proste.

Przepis:

Wystarczy dokładnie oczyścić pierś kurczaka, a następnie posypać ją wybranymi przyprawami. Przygotowane w ten sposób mięso należy włożyć do garnka przeznaczonego do gotowania na parze i gotować przez mniej więcej pół godziny – aż do chwili, gdy pierś z kurczaka będzie miękka.

Po ugotowaniu możesz delikatnie podsmażyć pierś z kurczaka na patelni teflonowej.

Dodaj pomidora i fasolkę zieloną. Dietetyczne danie gotowe!

Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne tutaj >>>

Summary
Recipe Name
Kurczak na parze w ziołach
Published On
Average Rating
no rating Based on 0 Review(s)
Zdrowa Wiola

Miłośniczka przyrody, propagatorka zdrowego stylu życia. Na co dzień pracuje jako weterynarz. Po pracy tworzy autorskie przepisy kulinarne.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kalkulator bmi
Witamy na stronie twoje-bmi.pl. Znajdziesz u nas kalkulator bmi, kalkulator kalorii, przepisy kulinarne i liczne porady dietetyczne. Kalkulator bmi będzie przydatny w ustaleniu prawidłowej masy ciała i stosunku wagi do wzrostu.