Prawidłowa waga do wzrostu

Prawidłowa waga do wzrostu – jak ją obliczyć?

Decyzja o rozpoczęciu odchudzania może być podjęta z różnych przyczyn. Czasami patrząc samokrytycznym okiem w lustro ludzie sami od siebie podejmują decyzję, że czas zgubić kilka zbędnych kilogramów. Inną przyczyną może być zalecenie lekarskie, gdy nadwaga zagraża zdrowiu pacjenta lub sprzyja rozwojowi danej choroby, wówczas lekarz mówi pacjentowi, aby ten rozpoczął odchudzanie.

waga-do-wzrostuPozbycie się zbędnych kilogramów może być również konieczne, gdy pacjenta czeka operacja, a jego nadwaga stanowi zagrożenie dla powodzenia operacji.

Inną przyczyną chęci powrotu do dawnej sylwetki może być grupa społeczna w której przebywamy, gdy w grupie są osoby szczupłe, a tylko osoby nieliczne mają nadwagę to jednostki, których jest mniej chcą się upodobnić do grupy w tym przypadku osoby otyłe czują się źle z tym, że odstają ( są inne ) od reszty osób w grupie i wówczas może zapaść szybka decyzja o odchudzaniu. Inaczej byłby, gdyby w grupie większość osób było otyłych wówczas decyzja o odchudzaniu mogłaby zostać odłożona.

Prawidłową wagę do wzrostu obliczysz w bardzo łatwy sposób. Podaj swój wzrost i wagę.
Jeśli chcesz obliczyć swoje bmi skorzystaj z naszego kalkulatora bmi.

Poniżej przedstawiamy wzór dzięki, któremu obliczysz swoje bmi.

wzór na bmi
wzór na bmi

Dlaczego chcesz się odchudzać?

Przyczyną odchudzania może być również nacisk najbliższego otoczenia czyli rodzimy np. żony, która chce aby jej mąż miał dawną sylwetkę, którą mógł się pochwalić na plaży. Jak widać ludzie odchudzają się z różnych powodów naciski ze strony innych, samodzielna decyzja lub zalecenie lekarskie, jednak niezależnie od przyczyny, aby odnieść sukces w walce z nadwagą potrzebna jest determinacja i silna wola.

Otyłość i nadwaga są dosyć dużym problemem. Niestety zasięg osób mających problem z zbyt dużą wagą się poszerza. Możliwe, że jest to spowodowane ogólnym dostępem do niezdrowego jedzenia oraz brakiem aktywności fizycznej. Żeby uniknąć otyłości i nadwagi powinniśmy prowadzić zdrowy tryb życia, na który powinna składać się regularna aktywność oraz zdrowe, pełnowartościowe posiłki. Bardzo ważne jest regularne uprawianie sportu. Wystarczy 30 minutowa aktywność, by nabrać energii, kondycji oraz zadbać o zdrowie.

Otyłość i nadwaga swój zaczątek najczęściej mają w niewłaściwym sposobie odżywiania. Przyjmowanie zbyt dużej ilości tłuszczów, cukrów oraz soli nie tylko zwiększy wagę, ale również odbije się na kondycji organizmu. Zdrowy tryb życia jest bardzo ważny, wpływa on na nasze zdrowie oraz witalność.

Dlatego powinniśmy wybierać produkty pełnoziarniste, bogate w błonnik, witaminy i minerały. Dodatkowo spożycie słodkich napojów zastąpić wodą. To ona doskonale oczyści organizm z toksyn oraz da uczucie sytości. Trzeba pamiętać, że otyłość i nadwagą bardzo odbijają się na naszym zdrowiu. Mogą prowadzić do uszkodzenia stawów, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego czy też miażdżycy. Rozwiązaniem może być regularna aktywność fizyczna oraz zdrowy tryb życia. Należy również pamiętać, że każdą dietę należy skonsultować z lekarzem.

Zdrowa Wiola

Miłośniczka przyrody, propagatorka zdrowego stylu życia. Na co dzień pracuje jako weterynarz. Po pracy tworzy autorskie przepisy kulinarne.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kalkulator bmi
Witamy na stronie twoje-bmi.pl. Znajdziesz u nas kalkulator bmi, kalkulator kalorii, przepisy kulinarne i liczne porady dietetyczne. Kalkulator bmi będzie przydatny w ustaleniu prawidłowej masy ciała i stosunku wagi do wzrostu.