Pyszne ciasto marchewkowe

Nie tylko łasuchy uwielbiają słodkości. Często nie mamy czasu na samodzielne wypieki i kupujemy gotowe produkty w sklepie. Nic jednak nie jest w stanie się równać z domowym, ręcznie zrobionym ciastem. Bardzo dobre jest ciasto marchewkowe, a do tego proste i szybkie w zrobieniu. Nawet najmniej zdolny ciastkarz jest w stanie zrobić je, bez żadnego wysiłku. Konsystencja jest wilgotna i puszysta, a ciasto marchewkowe wręcz przepyszne.

Trafia ono w gusta nawet najbardziej wybrednych krytyków kulinarnych. Małym nakładem pracy i pieniędzy w stosunkowo krótkim czasie, możemy cieszyć podniebienie pachnącym wypiekiem. Ciasto marchewkowe, jeśli tylko dodamy do niego cynamonu lub przypraw korzennych będzie pachniało na cały dom.

Domownicy na pewno chętnie sięgną po kawałek i w krótkim czasie zniknie z talerza. Niektórzy dodają do ciasta sodę oczyszczoną, ale nie jest to niezbędne. Najważniejsze są marchewki. Po upieczeniu warto posypać je cukrem pudrem lub wysmarować wierzch serkiem śmietankowym z dodatkiem cukru pudru.

Zdrowa Wiola

Miłośniczka przyrody, propagatorka zdrowego stylu życia. Na co dzień pracuje jako weterynarz. Po pracy tworzy autorskie przepisy kulinarne.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kalkulator bmi
Witamy na stronie twoje-bmi.pl. Znajdziesz u nas kalkulator bmi, kalkulator kalorii, przepisy kulinarne i liczne porady dietetyczne. Kalkulator bmi będzie przydatny w ustaleniu prawidłowej masy ciała i stosunku wagi do wzrostu.