Śledź w sosie musztardowym

śledź-w-musztardzieDzisiaj specjalnie dla ciebie przygotowałam przepis na śledzie. Ryby jak wiadomo są bardzo zdrowe, a śledzie w szczególności.
Potrzebne Ci będzie:
30 dag solonych filetów śledziowych;
Duża cebula;
Pęczek koperku;
Jajko;
Łyżka musztardy;
2 łyżki oliwy;

Jak zrobić śledzie w sosie musztardowym?
Na samym początku zajmuj się śledziami: wymocz, osącz, pokrój w paski o szerokości 1, 5-2 centymetrów.
Czas na krojenie dodatków: obierz cebulę, umyj koperek, osusz je. Odłóż kilka krążków cebuli i parę gałązek koperku do dekoracji. Pozostałe posiekaj. Następnie posiekane dodaj do pokrojonych śledzi.
Czas zająć się sosem jajkiem i musztardą: ugotuj jajko na twardo, ostudź je i obierz, przekrój na pół. Żółtko zetrzyj na tarce lub zmiel. Dodaj musztardę i wymieszaj na gładką masę. Wlej nieco oliwy i ponownie wymieszaj.
Końcowe przygotowanie: śledzie wyłóż na półmisek i polej je przygotowanym sosem. Udekoruj je pozostawionymi gałązkami koperku i krążkami cebuli.

Smacznego!

Zdrowa Wiola

Miłośniczka przyrody, propagatorka zdrowego stylu życia. Na co dzień pracuje jako weterynarz. Po pracy tworzy autorskie przepisy kulinarne.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kalkulator bmi
Witamy na stronie twoje-bmi.pl. Znajdziesz u nas kalkulator bmi, kalkulator kalorii, przepisy kulinarne i liczne porady dietetyczne. Kalkulator bmi będzie przydatny w ustaleniu prawidłowej masy ciała i stosunku wagi do wzrostu.