Tabela BMI. Rola wskaźnika BMI w diecie

Mając za dużo kilogramów nadwagi myślimy, by od razu przejść na dietę. Zastanawiamy się jaką dietę wybrać, by szybko i skutecznie pozbyć się oponki z brzucha. Pierwsza myśl? Internet, w końcu tam możemy znaleźć spis wszystkich najpopularniejszych diet. Wybieramy tą, która najbardziej nam pasuje. I nic w tym złego. W końcu najważniejsze jest to, by wytrwać w postanowieniu. Nie powinniśmy jednak narzucać sobie tak szybkiego tempa. Dieta w niektórych przypadkach nie jest konieczna.

Naprawdę warto przed przejściem na dietę obliczyć wskaźnik bmi, by dowiedzieć się więcej na temat swojego ciała.

Tabela BMI

Zatem skąd mamy wiedzieć, kiedy mamy się odchudzać, a kiedy nie? Tutaj przychodzi nam na pomoc wskaźnik BMI – Body Mass Index, co w polskim tłumaczeniu możemy uznać jako wskaźnik masy ciała. Dzięki niemu w szybki sposób jesteśmy w stanie uzyskać wiadomość czy mamy tylko nadwagę czy może już mieścimy się w grupie osób otyłych, a może mamy odpowiednią masę ciała? W wielu przychodniach możemy zauważyć ulotki, na których widnieje owa tabela bmi. To co musimy wiedzieć to informacje na temat naszej wagi oraz wzrostu.

bmi-kalkulatorDzięki temu możemy od razu zauważyć wynik. W sieci możemy znaleźć kalkulatory BMI – w szybki i łatwy sposób oblicza za nas współczynnik. Z pewnością już nie jednak osoba, a w tym lekarze mówili oblicz BMI. Naprawdę warto przed przejściem na dietę obliczyć powyższy wskaźnik, by dowiedzieć się więcej o swoim ciele. Co ważne, znając własne BMI możemy znaleźć dla siebie lepszą dietę, która pozwoli nam na efektowniejsze odchudzanie. Stąd tak ważne jest, by przed wyborem diety obliczyć swój wskaźnik BMI.

Zdrowa Wiola

Miłośniczka przyrody, propagatorka zdrowego stylu życia. Na co dzień pracuje jako weterynarz. Po pracy tworzy autorskie przepisy kulinarne.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kalkulator bmi
Witamy na stronie twoje-bmi.pl. Znajdziesz u nas kalkulator bmi, kalkulator kalorii, przepisy kulinarne i liczne porady dietetyczne. Kalkulator bmi będzie przydatny w ustaleniu prawidłowej masy ciała i stosunku wagi do wzrostu.