Właściwości zdrowotne cynamonu

Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasza kuchnia to skarbnica przypraw. A o zastosowaniu większości z nich nawet nie mamy pojęcia. A szkoda, bo warto znać właściwości ulubionych polepszaczy smaku. Jednym z nich jest oczywiście cynamon. Właściwości tej przyprawy są niezliczone, a jej aromat znany jest chyba każdemu. Bez problemu, z zawiązanymi oczami można poznać smak i zapach, ponieważ dla wielu to wspomnienie dzieciństwa. A także świąt.

Cynamon jest jedną z najstarszych przypraw świata i ma zastosowanie także w medycynie. Jego właściwości docenili starożytni. Często przepisując go jako środek moczopędny i wiatropędny. Dziś doceniamy go głównie za jego walory smakowe i zapachowe. Cynamon jest doskonałym dodatkiem do ciast, szczególnie szarlotek. Cynamon jest przyprawą, której trudno nie lubić. Kto raz posmakuje cynamonu, na pewno doceni jego wyjątkowe właściwości. Nie powinno go zabraknąć w żadnej szanującej się kuchni. Nigdy nie wiemy, kiedy dopadnie nas ochota na przepyszne ciasteczka lub owoce przyprószone cynamonem.

Zdrowa Wiola

Miłośniczka przyrody, propagatorka zdrowego stylu życia. Na co dzień pracuje jako weterynarz. Po pracy tworzy autorskie przepisy kulinarne.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kalkulator bmi
Witamy na stronie twoje-bmi.pl. Znajdziesz u nas kalkulator bmi, kalkulator kalorii, przepisy kulinarne i liczne porady dietetyczne. Kalkulator bmi będzie przydatny w ustaleniu prawidłowej masy ciała i stosunku wagi do wzrostu.